Dokumenti kredītēšanai

Kredīti mūsdienās kļuvuši par teju ikdienišķu parādību. Tik pierastu, ka daļai no mums to maksājumi ierindojas vienā kategorijā ar komunālo pakalpojumu rēķiniem. Tomēr – kredīts, kā saistības, atšķiras ar prasībām attiecībā uz dokumentu uzglabāšanu. Protams, arī kvītis par citu rēķinu apmaksu nav slikti saglabāt, taču kredīta maksājumu apliecinošu izrakstu nedrīkst iznīcināt laika periodā, sākot no trim gadiem, atkarībā no līgumiem, ar ko saistīti kredīti. Vērts gan paturēt prātā, ka likumiski saistību noilgums iestājas tikai desmit gadu laikā.

kredītiDaļa cilvēku joprojām uzskata, ka drošāk ir veikt maksājumu skaidrā naudā, dodoties uz kredītiestādes filiāli vai maksājot summas, ko kredīti pēc to atmaksas plāna paredz, bankā. Der zināt, ka arī interneta bankas izdruka ir spēkā esošs pierādījums, tikai vēlams to izdrukāt bankā un lūgt bankas pārstāvi apstiprināt izdrukas autentiskumu, ja radies kāds pārpratums ar maksājumu saņemšanu un dokuments nepieciešams, kā pierādījums klienta godprātībai.

Citādi nav būtiskas atšķirības, vai uzglabājat skaidras naudas darījuma vai interneta bankas pārskaitījuma maksājumu kvītis.

Vislabāk kvītis kārtot vienkopus ar līgumu vai aiz katra no tiem, ja aktuāli vienlaikus ir vairāki kredīti. Šāda sistēma palīdzēs atrast informāciju arī tad, ja tā būs nepieciešama tikai pašu vajadzībām.

2 thoughts on “Dokumenti kredītēšanai

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *